Reklama
Reklama

Gigantyczne opóźnienie lotu. "Samolot doznał usterki podczas procedur wypychania"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Port Lotniczy Ławica/Facebook
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Port Lotniczy Ławica/Facebook

Napisał do nas w tej sprawie Czytelnik. Wiadomość wpłynęła w niedzielę o 2:00 w nocy.

Wylot z Poznania do Luton zaplanowany był o godzinie 16:40 - Bardzo opóźniony lot linii Wizz Air z Poznania do Londynu Luton Samolot Airbus A321 linii Wizz Air który planowo miał wystartować o godz. 16.40 wciąż stoi na płycie lotniska Ławica i mimo ponad 9-godzinnego opóźnienia, nie wiadomo kiedy odleci. Samolot doznał usterki podczas procedury wypychania samolotu przed startem. Krótko po tym, pasażerowie zostali przewiezieni na terminal. Przez pierwsze 2 godziny nie było podanych żadnych informacji pasażerom lotu. Następnie okazało się że linia nie jest w stanie podstawić innego samolotu z inną załogą, by obsłużyć ten rejs, więc pasażerowie muszą czekać aż zostanie naprawiona maszyna, która stoi zepsuta w Poznaniu i trzeba czekać na przyjazd mechaników z Warszawy - pisał nad ranem Czytelnik.

- Mija 9 godzina opóźnienia (samolot miał wylecieć o 16.40, jest 2:00 i pasażerowie wciąż czekają) atmosfera na lotnisku jest nerwowa i napięta i wciąż nic nie wiadomo. Jedyne co zaoferował przewoźnik, to vouchery, których i tak teraz nie można zrealizować, ponieważ gastronomia na ławicy o tej porze jest już nieczynna - uskarżał się Czytelnik, który leciał do Luton.

Vizz Air na swojej stronie informuje pasażerów, że w przypadku dwugodzinnego opóźnienia pasażerom przysługują: kupon na przekąskę, "posiłek posiłek o wartości proporcjonalnej do długości opóźnienia" oraz dwie bezpłatne rozmowy telefoniczne lub dwa teleksy, dwie przesyłki faksowe lub e-mailowe lub zwrot kosztów tych rozmów do uzasadnionej kwoty. Natomiast po pięciogodzinnym opóźnieniu pasażerom przysługują: kupon na posiłek, dwie bezpłatne rozmowy telefonicznie i dwie wiadomości tekstowe. Jeśli odlot nastąpi w następnym dniu z powodu opóźnienia pasażer otrzyma: zakwaterowanie w hotelu, transport z lotniska / na lotnisko. Pasażer w takim przypadku może dokonać bezpłatnej ponownej rezerwacji. Można również anulować rezerwację o otrzymać zwrot środków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro