Reklama
Reklama

Zmieni się organizacja ruchu na ul. Hetmańskiej

fot. PIM
fot. PIM

W związku z trwającą budową przejazdu rowerowego przez ul. Hetmańską, na skrzyżowaniu z ul. Jarochowskiego, w najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie.

Zmiany wprowadzone zostaną od wtorku. Od tego dnia, na czas prowadzenia robót, kierowcy jadący południową nitką ul. Hetmańskiej w stronę skrzyżowania z ul. Głogowską nie będą mogli skręcić w prawo, w ul. Jarochowskiego. "Na odcinku rozpoczynającym się za skrzyżowaniem z ul. Cybulskiego i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. Jarochowskiego będą mogli poruszać się jednym, wewnętrznym pasem jezdni. Objazd do ul. Jarochowskiego poprowadzony zostanie ul. Hetmańską, Kasprzaka i Winklera. Kierowcy nie będą mogli również bezpośrednio wyjechać z ul. Jarochowskiego na południową nitkę ul. Hetmańskiej. W czasie trwania prac poprowadzeni zostaną objazdem przez ul. Winklera i Rogalińskiego" - przekazują urzędnicy PIM.

Na podobne zmiany kierowcy natkną się również na północnej nitce ul. Hetmańskiej, gdzie także zostanie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie z ul. Jarochowskiego. "Na odcinku rozpoczynającym się tuż za skrzyżowaniem z ul. Kasprzaka i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. Jarochowskiego samochody jadące w kierunku ul. Reymonta będą mogły poruszać się tylko jednym, wewnętrznym pasem ruchu. Kierowcy chcący dojechać północną nitką ul. Hetmańskiej do ul. Jarochowskiego zostaną poprowadzeni objazdem ulicami Reymonta i Chociszewskiego, zaś ci, którzy z tej części ul. Jarochowskiego będą chcieli wyjechać na północną nitkę ul. Hetmańskiej, pojadą ulicami Chociszewskiego i Kasprzaka" - dodają.

W czasie prowadzenia robót zamknięte zostaną przejścia przez jezdnię na skrzyżowaniu ul. Jarochowskiego i Hetmańskiej, a piesi będą mogli bezpiecznie korzystać z najbliżej położonych pasów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro