Reklama
Reklama

Zamiast do myjni, skręcił do rowu. Przebywał w samochodzie aż do przyjazdu ratowników medycznych

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Policja/archiwum

Do zdarzenia doszło w piątek w Rososzycy w powiecie ostrowskim.

Zderzyły się dwa samochody volkswagen passat oraz dostawcze iveco. Jak podaje OSTROW24.tv, kierowca passata miał skręcić w lewą stronę do myjni, ale jadący z anim kierowca iveco nie zachował bezpiecznej odległości i widząc hamującego volkswagena podjął manewr obronny, który zakończył się uderzeniem w tylny lewy narożnik. Co spowodowało, że passat znalazł się w rowie, a jego kierowca do czasu przyjazdu medyków znajdował się w środku pojazdu.

Na miejsce wezwano policję, a strażacy zostali zadysponowani dopiero do posprzątania skutków zdarzenia drogowego. Kierowcę passata zabrano do szpitala, ale tam okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała i został wypuszczony - relacjonuje OSTROW24.tv.

Policjanci od kilku lat apelują do kierowców o zachowanie odpowiedniej odległości za samochodami podczas jazdy - Kierowco, zachowaj bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego. Odpowiednia odległość zwiększy Twój czas reakcji i pozwoli bezpiecznie zahamować, tym samym zmniejszając prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego. Nidy nie jedz "na zderzaku" innego pojazdu. Twój pośpiech i niezachowanie ostrożności może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie - brzmiał apel policjantów w całej Polsce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro