Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak jako pierwszy złożył wpis w księdze kondolencyjnej po śmierci Królowej Elżbiety II

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

W Urzędzie Miasta Poznania została wyłożona księga kondolencyjna, do której mogą wpisywać się mieszkańcy.

Jako pierwszy kondolencje w księdze złożył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak - Poznań żegna z bólem i smutkiem Jej Wysokość Królową Elżbietę II. Królowa definiowała naszą epokę. W dobie rewolucyjnych i dramatycznych zmian była niewzruszoną skałą. Uniwersalnym wzorem służby swojemu krajowi, narodowej wspólnoty, ale także znacznej części ludzkości. Wielu poznaniankom i poznaniakom będzie Jej brakowało - tak brzmi treść wpisu.

Miasto Poznań poinformowało, że słowa wsparcia i kondolencje mogą wpisywać wszyscy mieszkańcy Poznania. Wpisywać można się codziennie w godz. 8:00-18:00. Księga wyłożona będzie przez tydzień, do najbliższego piątku, 16 września. Po tym dniu zostanie przekazana do brytyjskiej ambasady.

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września. W ostatnim czasie, ze względu na zły stan zdrowia, nie uczestniczyła w ważniejszych wydarzeniach Wielkiej Brytanii i przebywała w rezydencji Balmoral. Była najdłużej panującą królową w Wielkiej Brytanii. Kiedy wstępowała na tron, premierem Brytanii był jeszcze Winston Churchill. Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii napisali w mediach społecznościowych, że czują się tak, jakby stracili bliską im osobę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro