Reklama
Reklama

Powiadomił, że ktoś w pociągu ma ładunek wybuchowy. Antyterroryści na stacji Poznań-Wschód

Zdjęcie ilustracyjne | fot. RyanMcGuire/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. RyanMcGuire/pixabay.com

Chodzi o pociąg relacji Giżycko-Wrocław. Został zatrzymany do kontroli na poznańskim dworcu PKP.

O sytuacji poinformował nas Czytelnik - Pociąg relacji Giżycko-Wrocław stoi od 30 minut przed dworcem Poznań Wschód, z komunikatu wynika, ze na dworcu oczekują na policję i grupę antyterrorystów, przez to dworzec jest zamknięty i nieprzejezdny dla innych pociągów - wiadomość wpłynęła w piątek o godzinie 18:13.

Na infolinii PKP zostaliśmy powiadomieni, że faktycznie takie zdarzenie związane z pociągiem relacji Giżycko-Wrocław miało miejsce, jednak pociąg po kontroli został puszczony i planowo po opóźnieniach do Wrocławia ma dojechać o godzinie 20:20.

Bardziej szczegółowe informacje w tej sprawie przekazała nam podinsp. Iwona Liszczyńska z poznańskiej policji - Jeden z pasażerów tego pociągu miał usłyszeć rozmowę innego pasażera, który mówił, że posiada przy sobie materiały wybuchowe. Pasażer o rozmowie poinformował pracowników pociągu. Kierownik pociągu zadecydował o zatrzymaniu pociągu na najbliższej stacji, w tym przypadku w Poznaniu. Pociąg został sprawdzony przez poznańską policję, ale żadnych ładunków wybuchowych nie było. Obecnie policja prowadzi czynności związane z mężczyzną, który poinformował pracowników pociągu o ładunku wybuchowym. Sprawdzamy, kim jest mężczyzna i dlaczego złożył takie zawiadomienie. Policja ze względu na bezpieczeństwo pasażerów nie może lekceważyć zgłoszenia. Za każdym razem uruchamiane są odpowiednie procedury, które mają na celu wyeliminować niebezpieczeństwo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro