Reklama
Reklama

Głogowska: właściciel ogrodził teren i "wyprosił" samochody. Zwęził też przejście dla pieszych

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Chodzi o teren między ul. Głogowską 125 w Poznaniu, a zajezdnią MPK.

W piątek zwrócił się do nas w tej sprawie nasz Czytelnik - Pragnę zainteresować Państwa sytuacją, jaka ma miejsce w Poznaniu między ul. Głogowską 125, a zajezdnią MPK. Otóż od początku miesiąca września znalazł się nowy właściciel placu pod wyżej wymienionym adresem. Teren został ogrodzony płotem, a samochody dotychczas tam parkujące zostały wyproszone. Rozumiem, każdy ma prawo do swojej własności. Jednak przy okazji stawiania płotu znacznie zwężone zostało przejście do placówek handlowych znajdujących się przy ul. Głogowskiej. Z chodnika korzystają osoby starsze, matki z dziećmi na wózkach, zwykli piesi jak i rowerzyści. Pozostawienie tak wąskiego gardła stwarza wielu osobą trudności.

Czytelnik za pośrednictwem naszego portalu pragnie zaapelować do nowego właściciela terenu - Może właściciel zechciałby trochę ustąpić i poszerzyć przejście. Bylibyśmy wdzięczni za zrozumienie.

O podobnej sytuacji informowali nas w ostatnim czasie mieszkańcy rejonu ulicy Krauthofera - Na ul Krauthofera na wysokości nr 22 wprowadzono zakaz parkowania na miejscu wcześniej przygotowanym dla samochodów. Dziwna decyzja w sytuacji, gdy powstały nowe bloki - napisał do nas Czytelnik 2 września. Zostaliśmy poinformowani przez ZDM, że nie zarządzają tą powierzchnią i najprawdopodobniej zarządza nią od pewnego czasu prywatny właściciel, być może deweloper.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro