Reklama

Jest propozycja zmiany trasy jednego z autobusów. Wszystko zależy od opinii kilku poznańskich rad osiedli

fot. ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego proponuje zmianę przebiegu fragmentu trasy linii autobusowej numer 178, co ma umożliwić pasażerom przesiadkę na tramwaje kursujące trasą na Naramowice. Obecnie jest to niemożliwe. Wszystko zależy od decyzji rad osiedli.

Szansa na zmianę przebiegu fragmentu trasy linii numer 178 pojawiła się wraz z zakończeniem budowy i otwarciem węzła drogowego na skrzyżowaniu ulic Lechickiej i Naramowickiej.

"Dzisiaj autobus numer 178 kursuje ulicami Lechicką oraz Murawa, a jego trasa nie jest skomunikowana z trasą tramwajową na Naramowice. Chcemy umożliwić pasażerom przesiadki na tramwaj, dlatego zwróciliśmy się z prośbą o opinię do rad osiedli" - mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

"Po zmianie, trasa linii nr 178 prowadziłaby ulicami: Lechicką, Naramowicką i Serbską. Dzięki temu pasażerowie, głównie mieszkańcy osiedla Wilczy Młyn, zyskaliby możliwość przesiadki na tramwaj na przystankach Lechicka/Naramowicka, Włodarska i Serbska. Obsługa rejonu ulicy Murawa, którą - przy akceptacji propozycji autobus nr 178 już by nie jeździł - odbywałaby się czterema liniami autobusowymi: 169, 171, 182 i 185" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Propozycja ZTM trafi do pięciu poznańskich rad osiedli, których zmiana bezpośrednio dotyczy: Naramowice, Nowe Winogrady Wschód, Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Południe i Stare Winogrady. Po uzyskaniu opinii będzie można podjąć ostateczną decyzję.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro