Reklama
Reklama

Koniec ścisku w autobusach? Wzmocnią komunikację z północy Poznania do centrum

fot. ZTM

Zmiany mają zostać wprowadzone od najbliższego poniedziałku.

Od kilku dni dojazd z Piątkowa i Winograd do centrum miasta był prawdziwą udręką. Informacje o problemach docierają do naszej redakcji również dziś od samego rana. Niebawem ma się to zmienić.

Od poniedziałku, 12 września, autobusy linii nr 183 pojadą zmienioną trasą przez ulice Garbary i Szelągowską. Z kolei linia nr 176 na wybranych kursach będzie wydłużona do Serbskiej.

"Po rozpoczęciu remontu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju linie autobusowe łączące Piątkowo i Winogrady bezpośrednio z centrum odnotowują bardzo duży wzrost zainteresowania. Wśród tych, które były zalecane jako alternatywa dla PST, najwięcej pasażerów przesiadło się na linie numer: 190 oraz 168, 174, 191 i 193.Wielu pasażerów chcących dotrzeć do centrum z Naramowic oraz wschodniej części Piątkowa i Winograd korzysta też z nowej trasy tramwajowej z przesiadką na autobus w rejonie Wilczaka" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

"Chcąc zwiększyć możliwość dojazdu z Wilczaka do centrum lub w kierunku Śródki, od poniedziałku (12 września) pasażerowie będą mieli do dyspozycji dwie dodatkowe linie, oprócz kursujących standardowo ulicą Szelągowską i Garbarami autobusów nr 167, 174, 190 i 911. Będą to - nr 176 i 183" - dodaje.

Trasa linii nr 176 na wybranych kursach w godzinach szczytów komunikacyjnych w dni robocze zostanie wydłużona z pętli Garbary do przystanku Serbska.

Linia nr 176 - trasa na wybranych kursach od 12 września
OS. DEBINA - ... - Garbary - Szelągowska - Wilczak - Serbska - Naramowicka - Szelągowska - Garbary - ... - OS. DEBINA

Natomiast linia nr 183 będzie miała zmienioną trasę. Autobus z Ronda Śródka pojedzie ulicami Wyszyńskiego i Estkowskiego, następnie przez Garbary i Szelągowską do ulicy Serbskiej i dalej stałą trasą w kierunku Szarych Szeregów.

Linia nr 183 - zmieniona trasa od 12 września
SZARYCH SZEREGÓW - ... - Serbska - Naramowicka - Szelągowska - Garbary - Estkowskiego - Wyszyńskiego - RONDO ŚRÓDKA

Ponadto, jak przypomina ZTM od 5 września linia nr 190 jest obsługiwana wyłącznie najbardziej pojemnymi autobusami przegubowymi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro