Reklama

Kolejna wycinka drzew w tym samym lesie. Właściciel robi to nielegalnie?

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Czytelniczka zwróciła uwagę na problem znikających z lasu drzew.

Zgłaszam ponowną wycinkę lasu przy ul. Beskidzkiej i Biskupińskiej. Lasy Poznańskie walczyły z właścicielem, który bezkarnie wycinał drzewa w lesie. Teraz robi to samo do gołej ziemi, mimo, że trwa okres lęgowy i jest zakaz wycinki. Walczymy ze smogiem, a pozwalamy na takie marnotrawstwo - napisała do nas Czytelniczka w czwartek w godzinach wieczornych.

Już cztery lata temu na naszym portalu informowaliśmy o nielegalnej wycince drzew przy ul. Biskupińskiej i Beskidzkiej. Sprawą zainteresował się wtedy leśniczy, a postępowanie prowadziła policja, o czym możecie przeczytać tutaj. . Właściciel tereny ścinał drzewa. W lesie doszło wówczas do nielegalnej wycinki drzew oraz pozyskania łącznie 8 metrów przestrzennych drewna.

To nie pierwszy raz, gdy znowu dochodzi na tym terenie do nielegalnego wycinania drzew przez właściciela. Właściciel terenu tłumaczył w przeszłości, że m.in musi usuwać drzewa, by stworzyć wymagane przepisami pasy przeciwpożarowe. Jednak przeczy temu Uproszczony Plan Urządzenia Lasu (UPUL), który obowiązuje na tym terenie. Ten dokument określa, ile drzew można wyciąć, aby zachować las w dobrej kondycji. Zgodnie z UPUL obowiązkowe są tylko cięcia pielęgnacyjne - informuje Alicja Wesołowska z biura prasowego Urzędu Miasta.

Miasto Poznań proponowało już wykupienie gruntów za cenę rynkową, jednak żądania właściciela były nieadekwatne do wartości gruntów. Teraz ponownie dopuścił się nielegalnej wycinki.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro