Reklama
Reklama

Ks. Woźnicki z ukrytej kamery obserwował działania komornika. "Profanują kaplicę"

fot. Kadr z filmu  "W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka"/  YouTube
fot. Kadr z filmu "W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka"/ YouTube

Miasto zaproponowało księdzu lokal za 116 złotych miesięcznie. Odmówił.

Dobrowolnie zrezygnował z oferty przedstawionej mu przez urzędników, o czym informowaliśmy tutaj. Na swoim kanale YouTube opublikował film nagrany ukrytą kamerą. Jest na nim zarejestrowana wizyta komornika w bezprawnie zajmowanej przez księdza Woźnickiego celi zakonnej poznańskich Salezjan. Ks. Woźnicki zarzucił dziennikarzom, komornikowi oraz policji profanację kaplicy. Podglądał działania komornika z ukrytej kamery aż do zaklejenia jej obiektywu.

W listopadzie 2018 r. Dom Zakonny wystąpił do Sądu Cywilnego żądając eksmisji Księdza z mieszkania, w którym w Kaplicy-Celi urządzonej w jednym z dwóch pokoi, składana jest codziennie Najświętsza Ofiara Mszy. Św. W grudniu 2020 r. zapadł w tej sprawie nieprawomocny wyrok, od którego została złożona apelacja, która została odrzucona. 31.06.2022 r. Ks. Woźnicki odebrał pismo od Komornika wzywające do opuszczenia lokalu do dnia 19 czerwca 2022 r. - czytamy na kanale Ks. Woźnickiego - "W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka".


Już po eksmisji, w czwartkowy wieczór ksiądz Woźnicki odprawił mszę w rycie rzymskim z nowej lokalizacji, prawdopodobnie z domu jednego z jego ministrantów w Baranowie:Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro