Reklama
Reklama

Od ponad 20 lat promują aktywny tryb życia. Dziś spacerują we dwójkę

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Pasja1000/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Pasja1000/pixabay.com

O nietypowej dwójce seniorów opowiedziała nam w czwartek Czytelniczka.

Od ponad 20 lat 4-osobowa grupa seniorów regularnie spacerowała wokół Rusałki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Ja zaczęłam widywać tych Państwa, kiedy było ich już tylko trzech. Ostatnio spacerują w dwójkę Pani i Pan. Pan jest w szczególnie dojrzałym wieku, porusza się z "balkonikiem". Można ich spotkać około godz. 08.30. Parkują samochód od strony Woli, przy tunelu pod przejazdem kolejowym. Może warto byłoby o nich wspomnieć na łamach Waszego portalu? Pięknie promują zdrowy tryb życia i senioralną witalność - napisała Czytelniczka Marzena.

W Poznaniu aktywność fizyczną seniorów wspierały również baseny w ramach akcji "Aqua senior". Seniorów zachęcano do korzystania z ćwiczeń wodnych typu aqua aerobik, które w porównaniu z innymi rodzajami sportu minimalnie obciążają stawy i kręgosłup. Kiedy jesienią i zimą spacer, z powodu niesprzyjającej aury, będzie niemożliwy do wykonania, baseny mogą zaoferować bezpieczny rodzaj aktywności fizycznej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro