Reklama

W piątek wczesnym rankiem na Starym Rynku może być głośno!

fot. PIM
fot. PIM

Trwają prace polegające na rewaloryzacji płyty Starego Rynku. W piątek przyjadą wielkie studnie.

Wczesnym rankiem 9 września planowany jest transport i rozładunek wielkogabarytowych studni, które posłużą do budowy zbiornika retencyjnego przy Ratuszu.

Transport realizowany będzie przed rozpoczęciem porannego szczytu komunikacyjnego, ok. godz. 4 rano. Podczas rozładunku mogą wystąpić niedogodności związane z hałasem, za co przepraszamy - informują przedstawiciele PIM.

Jak już informowano, na Starym Rynku powstaje zbiornik retencyjny przed domkami budniczymi i ratuszem. Jego zadaniem, będzie gromadzenie i przetrzymanie nadmiaru wód opadowych. Podobny, nieco mniejszy zbiornik, powstanie przy Wadze Miejskiej. Ponadto zbudowane zostaną trzy mniejsze, które będą zbierać deszczówkę służącą do podlewania zieleni.

W ramach trwającej inwestycji przewiduje się rozdział istniejącej sieci kanalizacji ogólnospławnej w rejonie Starego Rynku na kanalizację sanitarną oraz kanalizację deszczową. Pozwoli to na odciążenie zlewni płyty Starego Rynku i zabezpieczenie przed zalewaniem oraz podtopieniami pobliskich kamienic podczas gwałtownych opadów. Zgromadzony i przetrzymany w zbiornikach nadmiar wody opadowej zostanie odprowadzony do istniejącej sieci kanalizacyjnej w ul. Wielkiej - przypominają przedstawiciele PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro