Reklama
Reklama

Projekt za niemal pół miliona złotych na Strzeszynie. Będzie "chodnik zamiast błota"

fot. ZDM

W ramach projektu w rejonie skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej powstają nowe perony przystankowe i chodniki.

Rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową fragmentu ul. Koszalińskiej przy skrzyżowaniu z ul. Krajenecką.

"Dotychczas pasażerowie chcący dotrzeć do przystanku po południowej stronie (w stronę centrum) musieli korzystać z nieutwardzonego pobocza. Natomiast po stronie północnej wejście na przystanek było możliwe bezpośrednio z chodnika przy ul. Krajeneckiej lub nieutwardzoną ścieżką biegnąca od północnego wlotu ul. Koszalińskiej (drogi wewnętrznej). Realizacja rozpoczętej w tym tygodniu inwestycji poprawi więc komfort pieszych poruszających się w rejonie obu przystanków" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Perony i chodnik po północnej stornie ul. Koszalińskiej zostaną wykonane z płyt betonowych 50x50cm, natomiast dojście do przystanku w stronę centrum będzie posiadało nawierzchnię bitumiczną (w przyszłości ma się ono stać częścią drogi pieszo-rowerowej). Chodniki będą miały szerokość 3 metrów. W ramach zadania wykonany zostanie również kanał technologiczny" - dodaje.

Jak podkreśla ZDM, projekt nazywa się dosłownie "Chodnik zamiast błota na poznańskim Strzeszynie". Według zapowiedzi prace w rejonie skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej powinny zakończyć się w pierwszej połowie października. Będą kosztować niemal pół miliona złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro