Reklama
Reklama

Przepełnione sale lekcyjne w szkołach. "Uczniowie piszą na kolanie"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. StockSnap/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. StockSnap/pixabay.com

Problem zgłosił rodzic ucznia jednej z poznańskich szkół.

Kolejny problem w szkołach ponadpodstawowych, to przepełnione klasy, co się wiąże z brakiem ławek w klasach!!! Dzieci w klasie mojego syna siedzą na końcu sali tylko na krzesłach. Zeszyty w ręce i uczniowie piszą na kolanie. Podręczniki w plecaku, bo nie ma gdzie położyć - napisała do nas mama ucznia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tegoroczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, z powodu kumulacji dwóch roczników, była wyjątkowo kłopotliwa, o czym informowaliśmy tutaj w środę. Miasto Poznań, aby zapewnić uczniom miejsca w szkole i dostęp do edukacji uruchomiło dodatkowych 13 klas w liceach ogólnokształcących oraz w technikach, a także szkołach branżowych, co dało 390 miejsc. Został zniesiony limit, który dotychczas w klasach wynosił 30. Dzięki czemu przybyło około 300 miejsc.

Większa ilość osób w klasach może spowodować brak komfortu podczas zajęć lekcyjnych, jednak szkoły deklarują, że starają się sukcesywnie dostosować warunki do nowej sytuacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
72.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro