Reklama
Reklama

Od października mieszkańcy będą mogli tramwajem dojechać bezpośrednio w rejony centrum miasta

fot. ZTM w Poznaniu
fot. ZTM w Poznaniu

W październiku trasa linii 98 zostanie wydłużona, dzięki czemu tramwaje dojadą na pl. Cyryla Ratajskiego.

Prowadzone obecnie remonty infrastruktury torowo-sieciowej spowodowały konieczność wyłączenia ruchu tramwajowego w znacznej części centrum miasta. Powoduje to liczne utrudnienia dla pasażerów.

Na bieżąco podejmowane są działania, mające na celu ich minimalizowanie. Dzięki czynionym staraniom już w październiku będzie można dojechać tramwajem w rejon placu Cyryla Ratajskiego - informuje ZTM.

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego zapewnia, że kiedy jest to możliwe, stosuje w Poznaniu niestandardowe rozwiązania, które mogłyby ułatwić podróżowanie pasażerom. - Przykładami może być tymczasowy łuk torowy na pl. Wiosny Ludów, dzięki któremu możliwe było prowadzenie ruchu tramwajowego przez centrum, czy też obsługa odcinka trasy tramwajowej na Naramowice pomiędzy przystankami Włodarska i Lechicka/Naramowicka dwukierunkowo po jednym torze jeszcze w czasie trwania prac na dalszym jej przebiegu - mówi Jan Gosiewski dyrektor ZTM w Poznaniu.

W październiku pomiędzy pl. Cyryla Ratajskiego, a pl. Wielkopolskim tramwaje będą mogły poruszać się po jednym torze. Ponadto pomiędzy placem Wielkopolskim, a rondem Śródka kursować będą po odpowiednich torach, jak to było przed wprowadzeniem linii wahadłowej. Pozwoli to na zwiększenie przejrzystości komunikacji, ponieważ pasażerowie będę mieli pewność, z której strony nadjedzie tramwaj Dwukierunkowe kursowanie tramwajów po jednym torze w ul. 23 Lutego wymagać będzie wprowadzenia odpowiednich zmian organizacji ruchu. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie - podaje ZTM.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro