Reklama
Reklama

Na DK15 powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GDDKiA

Minister Infrastruktury zatwierdził Program inwestycji dla budowy ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi krajowej nr 15 na odcinku Krotoszyn - Bożacin.

Inwestycja zakłada budowę ciągu pieszo - rowerowej o długości ponad 1,5 km w ciągu DK15 na odcinku od miejscowości Krotoszyn do miejscowości Bożacin. Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych i rowerzystów poprzez wyeliminowanie z jezdni drogi krajowej nr 15 pieszych i rowerzystów na odcinkach pomiędzy miejscowościami. Realizacja zadania przewidziana jest na rok 2023 oraz 2024 po uzyskaniu finansowania w formule Buduj - informuje Alina Cieślak z GDDKiA.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024 ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. PBID wskazuje rodzaje działań, które są potrzebne do wykonania, aby sieć dróg krajowych w Polsce była dostosowana technicznie i organizacyjnie do potrzeb użytkowników. Koszt wszystkich zadań z Programu to ok. 2,5 mld zł. Źródłem finansowania przebudowy dróg krajowych w ramach PBID jest Krajowy Fundusz Drogowy - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro