Reklama
Reklama

Jeszcze więcej utrudnień w centrum. Ruszają prace na ul. Mielżyńskiego i Gwarnej

fot. PIM
fot. PIM

Zapowiadane wcześniej roboty rozpoczynają się w środę.

Chodzi o prace związane z przebudową trasy tramwajowej oraz wymianą istniejącej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w ul. Mielżyńskiego, a także z przebudową ul. Gwarnej. Zaplanowane roboty będą wiązały się ze zmianami w organizacji ruchu w ich rejonie.

Na ul. Mielżyńskiego rozebrane zostanie stare torowisko, a w jego miejsce pojawi się nowe, generujące znacznie mniej hałasu przy poruszaniu się tramwajów. Dodatkowo pilnej wymiany wymagają instalacje wodno-kanalizacyjne znajdujące się pod powierzchnią tej ulicy. Na ul. Gwarnej, gdzie również w środę rozpoczną się roboty w ramach realizacji Programu Centrum, przebudowane zostaną zarówno torowisko, jak i nawierzchnia jezdni oraz chodników. Zmodernizowana zostanie również sieć uzbrojenia podziemnego.
W związku z początkiem prac na ul. Mielżyńskiego i Gwarnej rozszerzone zostaną zamknięcia dla ruchu wprowadzone w tym rejonie 1 września, przed rozpoczęciem robót na ul. Fredry.

Podobnie jak na ul. Fredry, na której rozebrano już sieć trakcyjną, sfrezowano nawierzchnię i przystąpiono do rozbiórki konstrukcji torowiska, na ulicach Gwarnej i Mielżyńskiego wyłączone zostaną przystanki tramwajowe oraz ograniczony zostanie ruch rowerowy i pieszy. Piesi będą mogli poruszać się wygrodzonymi ciągami, których lokalizacja może zmieniać się wraz z postępem prac - informują przedstawiciele PIM.

7 września odwrócony zostanie również dotychczasowy kierunek ruchu na odcinku ul. Ratajczaka między ul. Św. Marcin i ul. 27 Grudnia. Kierowcy będą mogli poruszać się po nim w kierunku pl. Wolności. Ul. 3 Maja będzie ulicą dwukierunkową na wysokości pl. Wolności, a dalej - ulicą jednokierunkową, prowadzącą do pl. Cyryla Ratajskiego. Dojazd od ul. Libelta do ul. 27 Grudnia oraz Św. Marcin będzie możliwy ulicami 23 Lutego oraz Nowowiejskiego - dodają.

Dojazd do posesji przy ul. Mielżyńskiego będzie możliwy w obu kierunkach od pl. Cyryla Ratajskiego, natomiast do posesji przy ul. Gwarnej - jednokierunkowo, od ul. 27 Grudnia. Dojazd do posesji nr 19-34 przy ul. Ratajczaka zaplanowano od ul. Taczaka.

Uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro