Reklama
Reklama

Prezes Ławicy odwołany

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Renata Winczewska

W poniedziałek pojawiły się oficjalne informacje o odwołaniu ze stanowiska prezesa zarządu Portu Lotniczego Poznań.

Port Lotniczy Poznań-Ławica informuje, iż 2 września 2022 roku, na piątkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej, podjęto decyzję o odwołaniu ze stanowiska, pełnionej funkcji, Prezesa lotniska Mariusza Wiatrowskiego. Rada Nadzorcza spółki Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o. podjęła uchwałę o odwołaniu działając na podstawie § 19 ust. 1 i § 33 ust. 2 pkt 5 Umowy Spółki - poinformował Błażej Patryn, rzecznik poznańskiej Ławicy.

Powody zmian oficjalnie nie są znane. Według ustaleń Gazety Wyborczej za nagłym wnioskiem o odwołanie Mariusza Wiatrowskiego stały związane z rządem PiS Porty Lotnicze. Miały one mieć już własnego kandydata na to stanowisko. To szeregowy pracownik poznańskiego lotniska. Związany z tym miejscem od 16 lat.

Potwierdzam. Większościowy udziałowiec stwierdził, że port wymaga bardziej zdynamizowanego działania. Wnioskował o odwołanie całego, dwuosobowego zarządu
- powiedział w rozmowie z Gazetą, Wojciech Jankowiak, wicemarszałek woj. wielkopolskiego.

Nie zgodziliśmy z przedstawioną argumentacją. W naszej ocenie - chodzi zarówno o miasto Poznań, jak i województwo wielkopolskie - zwłaszcza odpowiedzialny za inwestycje i ruch lotniczy wiceprezes Grzegorz Bykowski dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków. Ale uznając prawo większościowego udziałowca, musieliśmy głosować nad przedstawionym wnioskiem. W efekcie rada nadzorcza odwołała tylko prezesa Wiatrowskiego - mówi Jankowiak. W obecnej sytuacji naszym kandydatem na prezesa będzie Grzegorz Bykowski - kończy.

Mariusz Wiatrowski był prezesem Ławicy od 2006 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro