Reklama
Reklama

Pluskwy w mieszkaniach na os. Wichrowe Wzgórze. "Mogą roznosić się do innych lokali"

fot. WTK
fot. WTK

Do redakcji WTK zwróciła się Czytelniczka.

Osiedle Wichrowe Wzgórze, blok 26 jest atakowany przez pluskwy. Myślę że warto, żeby ludzie z okolicy wiedzieli. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany to pluskwy zostaną rozniesione dalej przez lokatorów, na przykład przez komunikację, przedszkola itd... W bloku jest wywieszony komunikat administracji ze zaleceniem samodzielnego przeprowadzenia dezynsekcji w mieszkaniach - napisała Czytelniczka WTK w niedzielę po godzinie 12:00.

Administracja osiedla umieściła na klatkach schodowych komunikat W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pojawienia się insektów (pluskiew) w mieszkaniach, administracja osiedla Wichrowe Wzgórze na podstawie paragrafu 20 Regulaminu porządku domowego i współżycia mieszkańców Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Winogrady w Poznaniu", zwraca się z prośbą o przeprowadzenie we własnym zakresie dezynsekcji w państwa lokalach - w dalszej części komunikatu administracja prosi mieszkańców poszczególnych lokali o jak najszybsze podjęcie działań, co ma ułatwić rozwiązanie problemu. Jednocześnie administracja zaoferowała pomoc w zakresie dezynsekcji części wspólnych nieruchomości.

Eksperci z portalu odstraszanie.pl podpowiadają - Pluskwy, ich larwy oraz jaja, likwiduje wysoka temperatura. W miejscach, gdzie nie powinno się używać środka owadobójczego możesz wytępić pluskwy parą. Z pomocą przychodzi myjka parowa na pluskwy lub inaczej parownica czy steamer.

Należy jednak pamiętać, że pluskwa żywi się głównie ludzką krwią, stąd u osób, które mają w domu "lokatorów na dziko", często występują na skórze ślady ugryzień. Domowe sposoby zwalczania insektów zwykle nie są skuteczne, dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się "dzikich lokatorów" jest zamówienie firmy, która profesjonalnie likwiduje insekty.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro