Reklama

Lutycka: Niebezpieczne przejście dla pieszych. "Czekają na trupa"?

fot. Kadr z filmu Jana Kowalskiego/YouTube.
fot. Kadr z filmu Jana Kowalskiego/YouTube.

Czytelnik wysłał nam film, którego jest autorem.

Widać na nim, jak jadąc samochodem zbliża się do przejścia dla pieszych i rowerzystów na ulicy Lutyckiej w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Słynny przejazd rowerowy połączony z przejściem dla pieszych. Tak to wygląda z punktu widzenia kierowcy. Ani z prawej, ani z lewej nic nie widać, szczególnie jak się jedzie pod słońce - mówi Jan Kowalski i dodaje, że problem zgłoszony był Zarządcy Dróg Miejskich oraz do Miejskiego Inżyniera Ruchu - Zaapelowaliśmy o postawienie znaków dla rowerzystów "stop, ustąp pierwszeństwa". Niestety, bezskutecznie. Może czekają na trupa? - powiedział autor filmu.

W czerwcu tego roku Gazeta Wyborcza wymieniając najbardziej niebezpieczne miejsca dla rowerzystów wspomniała również o przejeździe rowerowym na ul. Lutyckiej. Rowerzyści sami wytypowali to miejsce, jako jedno z najgroźniejszych dla użytkowników.

I choć liczba dróg rowerowych w Poznaniu rośnie, to nadal w wielu miejscach ich brakuje. Jeszcze w 2010 r. stolica Wielkopolski miała tylko 94 km ścieżek rowerowych, dziś jest ponad 392 km, to suma wszystkich dróg, ścieżek, kontrapasów, pasów na chodnikach itd. - podaje Gazeta Wyborcza.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro