Reklama
Reklama

Cena paliwa nadal rośnie. "Czy to wciąż wina Putina?". We wrześniu diesel może kosztować 8 złotych za litr

fot. Czytelnik

Zastanawia się Czytelnik, który wysłał do nas "paragon grozy" za tankowanie.

Kolejny paragon grozy! Czy ceny dalej rosną przez Putina, jak twierdzi tzw. premier? Czy to pazerność koncernu? Zepsuli mi weekend - zwrócił się do nas Czytelnik, który zatankował samochód w sobotę na terenie Poznania.

Jak się okazuje, ceny surowca spadają w USA już od sierpnia, WTI zniżkowała w środę po południu o blisko 3 proc., spadając nawet do 88,5 dol. za baryłkę. W ciągu miesiąca spadła ona o ponad 5 proc., a od tegorocznego szczytu zniżkowała o 32 proc. Wciąż była jednak znacząco wyższa niż na początku bieżącego roku. Od początku stycznia zyskała prawie 19 proc. i na razie zdołała dopiero wrócić na poziom z początku lutego - podaje Rzeczpospolita i zauważa, że analitycy uważają, iż powodem obniżki były obawy dotyczące popytu na surowiec - dotyczących popytu na surowiec. Podwyższone ryzyko recesji w USA i w strefie euro oraz spowolnienie gospodarcze w Chinach przyczyniły się do spadku oczekiwań dotyczących zapotrzebowania na surowiec - informuje Rzeczpospolita.

Dlaczego więc w Polsce wciąż diesla rośnie? Już pod koniec sierpnia zauważyliśmy wzrost cen diesla. Obecnie litr tego surowca kosztuje nawet 7,84 zł. Analitycy z e-petrol.pl zauważają, że tak wyraźny wzrost cen diesla może być spowodowany ostatnimi podwyżkami cen tego paliwa w hurcie oraz kłopotami z jego dostępnością - podaje money.pl. Dodatkowo do wzrostu cen diesla przyczynia się powrót wyższych podatków. Analitycy twierdzą, że we wrześniu cena diesla może dojść do 8 złotych za litr.

Powodem są stale drożejące hurtowe ceny oleju napędowego. Inne paliwa też zdrożeją, ale już nie tak skokowo. Póki co wszystkie duże sieci przedłużają promocje wakacyjne minus 40 gr na litrze paliwa minimum na dwa tygodnie - podaje muratorplus.pl

Koncern paliwowy BP ogłosił 31 sierpnia w mediach społecznościowych, że przedłuża zniżkę na paliwo - Przedłużamy do odwołania naszą promocję paliwową "-30 gr" na dotychczasowych warunkach.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro