Reklama
Reklama

Podaje się za Włocha i sprzedaje podróbki agregatów Hondy. "Dałem się na to nabrać"

Agregat będący podróbką. | fot. www.mojahonda.pl
Agregat będący podróbką. | fot. www.mojahonda.pl

O sytuacji poinformował nas Czytelnik.

Marka Honda już od dłuższego czasu zmaga się z konkurencyjną sprzedażą podróbek. Na swojej stronie Honda publikuje zestawienie oryginalnego agregatora z podrobionym. To wszystko po to, by klienci nie dawali się nabrać. Jednak osobie, która nie zna się na szczegółach urządzenia trudno jest odgadnąć, co jest oryginałem, a co imitacją.

Napisał do nas w tej sprawie Czytelnik - Oszust sprzedaje podróbki agregatów Hondy. Ja właśnie, w czerwcu 2022, dałem się na to nabrać. To ten sam facet, niby Włoch, spieszy się na lotnisko. Kulturalny, elegancko ubrany, podjechał SUV-em BMW. Agregat wygląda na nowy, jest zafoliowany. Tymczasem napisana na nim moc oraz gniazdo 3-fazowe to lipa, a wykonana w aluminium prądnica nie kwalifikuje się do naprawy. "Agregat" nadaje się tylkona złom. Czytelnik apeluje do wszystkich oszukanych oraz do tych, którzy posiadają informacje na temat dealera podróbek o kontakt.

Jak informuje Honda na stronie internetowej, agregat, to nie jedyny często podrabiany produkt. - Od wielu lat fałszerze intensywnie zajmują się kopiowaniem silników i urządzeń marki Honda, używając do tego celu kolorystyki, design'u, logotypów i oznaczeń Honda, a nawet kopiując foldery i instrukcje obsługi. Honda nieprzerwanie podejmuje wysiłki w walce z nieudolnym naśladownictwem fałszerzy, by eliminować z rynku przypadki oszustw oraz chronić swoich klientów, aktualnych i potencjalnych przed naciągaczami sprzedającymi fałszywie oznakowane urządzenia i maszyny - podaje Honda. Więcej zdjęć oryginalnych i podrobionych części znajdziecie tutaj. , warto porównać fotografie przed planowanym zakupem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro