Reklama
Reklama

Szpital nie wypłacił pielęgniarkom pensji. "Są podejrzenia, że placówka trzyma pieniądze na lokacie"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Sasint/ pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Sasint/ pixabay.com

Chodzi o szpital powiatowy w Gnieźnie. Jak się okazuje, sprawa ma drugie dno.

Portal moje-gniezno.pl poruszył sprawę niezrealizowanych wynagrodzeń - Dyrektorzy szpitali i samorządy apelują do Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia o podjęcie pilnych działań w związku z ustawowo zagwarantowanymi podwyżkami dla personelu szpitali. Związek Powiatów Polskich zebrał dane dotyczące tego, ile szpitali nie będzie w stanie zrealizować obowiązku. Lista szpitali, które nie będą w stanie zrealizować ustawowych podwyżek dla personelu przekracza już 140 placówek.

Sytuacja dotyczy również Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Do redakcji WTK w tej sprawie zwróciła się osoba reprezentująca pielęgniarki z Gniezna - Prosimy o medialną interwencję w sprawie niezapłacenia przez szpital w Gnieźnie należnych pracownikom szpitala w Gnieźnie pieniędzy. Pragniemy jednocześnie podkreślić, że lekarze akurat pieniądze otrzymali (także rezydenci), lecz pielęgniarki i inni pracownicy nie. Związek zawodowy reprezentujący pielęgniarki i położne wystosował pismo do szpitala, wzywające do zapłaty wyrównania do pensji. Są podejrzenia, że szpital część pieniędzy posiada na lokacie, by następnie te pieniądze znowu wypłacić tylko wybranym pracownikom.

Jak informuje moje-gniezno.pl, sytuacja w gnieźnieńskim szpitalu jest niepokojąca, dlatego starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego przekazał informację z wtorkowego spotkania Związku Powiatów Polskich - Zgodnie z rekomendacjami AOTMiT wzrost wyceny świadczeń z NFZ winien być na poziomie 22,4%. Z dostępnych danych wynika iż, w szpitalach powiatowych w województwie wielkopolskim średni wzrost był na poziomie 6,31 %. Jak wskazała dyrekcja Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, nasza jednostka odnotowała wzrost na poziomie 3,12%, czyli niespełna połowę średniej województwa - podaje gnieźnieński portal.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro