Reklama
Reklama

Skazani na autobus, który codziennie wypada z kursu. "Jazda jak w Bangladeszu"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. vlrondon/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. vlrondon/pixabay.com

O komunikacyjnym chaosie mieszkańcy sygnalizowali dziennikarzom WTK, którzy już podjęli w tej sprawie interwencję.

Jeden z mieszkańców zwrócił się do WTK w piątek w godzinach popołudniowych - Jako mieszkańcy tej części Piątkowa, która znajduje się od strony ul. Piątkowskiej. os. Chrobrego i Jagiełły jesteśmy właściwie skazani na autobus 190, który codziennie wypada w godzinach szczytu oraz ewentualnie na174, który również zaczyna wypadać. Dzisiaj rano, to było już chyba jakieś nieporozumienie komunikacyjne, jazda jak w Bangladeszu, a co będzie, gdy wrócą studenci? Zauważa Czytelnik WTK będący mieszkańcem Piątkowa i dodaje - 190 jeździ w wersji krótkiej, natomiast T12 z drugiej strony, który jeździ często, jest wyłącznie w wersji przegubowej i z os. Sobieskiego odjeżdża właściwie pusty, nie ma też specjalnie dużego obłożenia w kolejnych kilku przystankach. Czy nie można dać chociaż jednego autobusu rano i po południu 190 w wersji przegubowej?

Mieszkaniec zauważa również, że wiele osób dojeżdża z Piątkowa na Garbary, gdzie po drodze są szkoły, przedszkola i docelowo dwa duże szpitale - Odcięto nas z Królowej Jadwigi do Piątkowskiej, nie ma na tej trasie tramwaju 9, nie wiadomo dlaczego, nie można było puścić od tej strony do Piątkowskiej linii 12, taki tramwaj na czas remontu istotnie odciążyłby autobusy 190 i 174, brakuje ponoć kierowców, a nie motorniczych.

Według Czytelnika WTK innym rozwiązaniem było by wydłużenie trasy autobusu 176 do Armii Poznań, gdzie mieszkańcy wracający z Garbar i mogliby się przesiadać na T12 - Autobus ten jeździ prawie pusty, jest jeszcze autobus 193, ale on praktycznie na trasie do Garbar, czy Centrum jest bezużyteczny, proszę się nad nami zlitować, nasza sytuacja jest bardzo trudna. bardzo proszę o tę interwencję. Jako mieszkańcy słyszymy tylko jedną odpowiedź: przepraszamy, nie da się...

Dziennikarze WTK skontaktowali się w tej sprawie z ZTM, który obiecał rozwiązać problem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro