Dramat pasażerów podróżujących z Piątkowa do centrum. "Jak sardynki, kierowca musi upychać ludzi, żeby zamknąć drzwi"

fot. Czytelniczka

Być może niebawem na linii pojawią się bardziej pojemne autobusy.

Od rana czytelnicy zgłaszają nam problemy z komunikacją z Piątkowa o centrum. Linia autobusowa 190 już kilka przystanków za pętlą Sobieskiego jest tak przeładowana, że ludzie nie mają jak wsiąść. Kierowca nie ma jak zamykać drzwi, musi wychodzić i "upychać" ludzi. Nie wspominając już o tym, że niektóre połączenia wypadają z planu. Autobus, który miał jechać dziś ok. 20 minut, jechał 50. Czy naprawdę nikt nie przemyślał tego, ilu ludzi musi wydostać się z Piątkowa? Linia T12 niestety jest mało atrakcyjna. O której godzinie dzieciaki, ludzie pracujący i cała reszta ma wychodzić z domu, aby dotrzeć np. na 8:00 do szkoły/pracy? Temat odbijania karty PEKA wolę przemilczeć. Sytuacja jest dramatyczna i szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie tego, że będzie taka przez cały remont PST-ki. Strasznie mi przykro, że moje miasto nie potrafi poradzić sobie z żadną trudniejszą sytuacją - pisze jedna z osób.

Do sytuacji odnosi się też kolejna Czytelniczka. Chodzi o autobus linii 190, są to autobusy krótkie , które są bardzo przepełnione ludzie ściśnięci jak sardynki, duszno jak nie wiem co, okna nie można otworzyć, jednej pani aż zrobiło się słabo. A powinny jeździć autobusy długie przegubowe, a właśnie takie długie jeżdżą na linii 169 i tam jest pusto. Może ktoś z MPK lub z ZTM przejedzie się od samego rana, jak jeżdżą ludzie, rodzice z dziećmi i osoby niepełnosprawne i zobaczą co się dzieje przepełnionych autobusach linii nr 190 - pisze.

O komentarz poprosiliśmy Zarząd Transportu Miejskiego. Od wprowadzenia zmian w komunikacji z uwagi na remont trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju stale monitorujemy funkcjonowanie komunikacji zastępczej. Autobus numer 190 znajduje się wśród linii, które mają największy wzrost zainteresowania z uwagi na bezpośrednie połączenie Piątkowa i Winograd z centrum miasta. Wczoraj nie notowaliśmy problemów z przepełnieniem kursów na linii nr 190. Natomiast po dzisiejszych porannych problemach, wspólnie z MPK Poznań będziemy czynili starania, żeby w miarę możliwości obsługa tej linii odbywała się najbardziej pojemnymi autobusami przegubowymi - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM. Za niedogodności przepraszamy pasażerów - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
28.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro