Reklama

Zmiany na dworcu autobusowym Poznań Główny. "Pasażerowie będą łatwiej orientować się w terenie"

Dworzec autobusowy Poznań Główny. | fot. Miasto Poznań

Wprowadzono kilka dodatkowych oznaczeń.

Jak podaje Miasto Poznań, na dworcu autobusowym umieszczono nowy szyld, przejrzyste oznakowanie, widoczny z daleka zegar i tablice kierunkowe pozwalające szybko odnaleźć potrzebne miejsca.

- To najważniejsze zmiany, jakie zaszły na terenie Dworca autobusowego Poznań Główny. Dzięki nim pasażerowie będą mogli łatwiej zorientować się w terenie i sprawniej przesiąść się do komunikacji miejskiej lub na pociąg - informuje Miasto Poznań.

W 2019 roku zarządzanie Dworcem przejął Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalnych, który wprowadził zmiany - To, że trzeba poprawić oznakowanie było dla nas jasne od początku. W pierwszej kolejności zajęliśmy się jednak wprowadzeniem nowych funkcjonalności, aby usprawnić i rozszerzyć zakres usług dla pasażerów i najemców. Wprowadzono możliwość sprzedaży biletów międzynarodowych, wynajęto przestrzeń pod bankomat i paczkomat, oraz lokale na usługi - powiedział Łukasz Kubiak rzecznik prasowy ZKZL i dodał, że cały proces zmian spowolniła pandemia.

Nowe oznakowanie ma poprawić estetykę przestrzeni, ale również ułatwić pasażerom poruszanie się po dworcu i jego okolicach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
32.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro