Reklama
Reklama

Przejeżdżająca karetka na sygnale z otwartą klapą bagażnika wzbudziła sensację

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Napisał do nas w tej sprawie Czytelnik.

Karetka transportowa jadąca na sygnale przecięła skrzyżowanie Grunwaldzka/Wojskowa z otwartą klapą bagażnika - wiadomość wpłynęła do redakcji w czwartek tuż po godzinie 17:00. Jest to karetka transportowa, która przewozi pacjentów z tego co wiem ze szpitala HCP - dodaje Czytelnik.

Podobna sytuacja zdarzyła się w Trójmieście. Lokalny portal opublikował film, na którym widać karetkę z otwartą klapą. Internauci zasugerowali, że w takim przypadku najlepiej zasygnalizować kierowcy pojazdu o otwartym bagażniku, ponieważ taka sytuacja może stanowić zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Okazuje się jednak, że kierowca często doskonale wie, że jedzie z otwartą klapą, bo po prostu przewozi ładunek nie mieszczący się w kabinie.

Jak podają eksperci z portalu flotex.pl - Decydując się na przewóz przedmiotów wystających poza obręb samochodu, musimy przede wszystkim upewnić się, że ładunek ten jest solidnie zabezpieczony i nie wypadnie podczas jazdy. Prawidłowe ułożenie ładunków ponadgabarytowych to nie tylko kwestia uniknięcia mandatu, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego. Każdorazowo przed wyruszeniem w trasę należy upewnić się, że spełnione zostały wszystkie warunki, nie tylko te określone przed Kodeks drogowy, ale również wynikające z zachowania zdrowego rozsądku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro