Reklama
Reklama

Szczury w parku Sołackim. Jest ich kilka i wyglądają na oswojone

Szczury w parku Sołackim. | fot. Czytelniczka
Szczury w parku Sołackim. | fot. Czytelniczka

Poinformowała nas o tym Czytelniczka.

Przesłała do nas wiadomość w czwartek po godzinie 15:00 - Szczury w parku Sołackim. To a propos rozpoczynającej się akcji walki ze szczurami w naszym mieście...brrr. Jest ich sporo zaraz przy wejściu na przystanek autobusowy 191.

Czytelniczka napisała również, że szczury te widziane są tam już od dłuższego czasu i wyglądają na oswojone. Są na trawie, albo na korzeniach, lub kamieniach, które wystają z wody. Jeden szczur był w łatki i też mnie to zastanowiło, czy przypadkiem nie jest z hodowli. Spotykam je tam za każdym razem, gdy przychodzę do parku. Kiedyś były na drugim końcu parku - dodała nasza Czytelniczka.

W czwartek informowaliśmy tutaj o planowej deratyzacji. Od 1 września zarządcy i administratorzy zabudowy wielolokalowej, punktów gastronomicznych, obiektów handlowych branży spożywczej, na targowiskach, w szpitalach, hotelach, budynkach placówek oświatowych, żłobkach i domach pomocy społecznej oraz obiektach, w których prowadzi się zbiorowe żywienie albo działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów, zobowiązani są do rozłożenia trutki na szczury. Od niedawna obowiązkowa deratyzacja ma się odbywać dwa razy w roku, choć jeszcze niedawno odbywała się raz w roku.

Warto również wiedzieć, że widząc w miejscu publicznym szczury, można zgłosić ten fakt do Wydziału Gospodarki Komunalnej dzwoniąc na numer telefonu 61 878 1500 lub 61 878 5559.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
55.46 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro