Reklama
Reklama

Patrole straży miejskiej pojawiły się przed poznańskimi szkołami

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

To zaplanowane działania.

Od samego rana przed szkołami pojawiły się patrole Straży Miejskiej. Obecność funkcjonariuszy ma przypominać o konieczności zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas przechodzenia przez jezdnię.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po wakacyjnej przerwie dzieci powróciły do szkolnych ławek. Rozkojarzeni, myślami jeszcze na wakacjach, w drodze wymieniają się wrażeniami - w takich okolicznościach nie trudno o chwilę nieuwagi i..... wypadek - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Tegoroczna akcja "Bezpieczna droga do szkoły" rozpoczęła się już na początku sierpnia. Strażnicy w poszczególnych rejonach sprawdzali przygotowanie infrastruktury drogowej na przyjęcie dzieci. Zebrane uwagi, także te dotyczące zaniedbań porządkowych, były systematycznie przekazywane do właściwych podmiotów. Od dzisiaj funkcjonariusze skupiają się na zachowaniu uczniów w drodze do i ze szkoły - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro