Reklama
Reklama

Kolejne uderzenie w nielegalny hazard w Wielkopolsce. Zabezpieczono 60 automatów do gier

fot. KAS Poznań
fot. KAS Poznań

Akcja trwała trzy dni i brało w niej udział 30 funkcjonariuszy wielkopolskiej KAS.

17 sierpnia funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, przeszukali lokal z automatami do gier w Lesznie. Rewizja wykazała, że automaty do gier hazardowych działają w tym miejscu nielegalnie. Cztery urządzenia zostały zatrzymane. Tego samego dnia funkcjonariusze dotarli do informacji, że do lokalu mają trafić kolejne automaty - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Lokal przeszukano ponownie następnego dnia. Na miejscu znaleziono kolejne 4 urządzenia i przesłuchano 3 pracowników firmy, do której należały automaty. Dodatkowo udało się ustalić kolejne 2 lokalizacje w okolicach Leszna, w których mogły znajdować się magazyny z nielegalnymi urządzeniami. W rezultacie przeszukania obu wytypowanych lokalizacji, funkcjonariusze wykryli 52 nielegalne automaty - dodaje.

Łącznie w trakcie 3-dniowych działań zabezpieczono 60 automatów do gier hazardowych, system monitoringu, 3 telefony komórkowe, 3 laptopy oraz blisko 23 tys. zł w gotówce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro