Reklama
Reklama

Zbudują ekran akustyczny wzdłuż ul. Krzywoustego. Wykonawca przejmie plac budowy w przyszłym tygodniu

fot. PIM

Prace będą podzielone na etapy.

Celem inwestycji jest zmniejszenie hałasu z ruchliwej ul. Krzywoustego docierającego do mieszkańców osiedli Jagiellońskiego i Oświecenia. Nowy ekran powstanie właśnie po stronie tych osiedli. Będzie liczył ponad 600 metrów długości i 4 metry wysokości.

Wykonawca przejmie plac budowy 5 września. Od tego czasu będzie przygotowywał teren inwestycji do zasadniczych prac budowlanych. Na tym etapie roboty te nie będą miały wpływu na ruch samochodowy, natomiast czasowo mogą być zamykane fragmenty drogi rowerowej wzdłuż ul. Krzywoustego - informują przedstawiciele PIM.

Pod koniec września rozpoczną się prace ziemne i m.in. montaż słupów. W tym czasie konieczne będą zmiany organizacji ruchu dotyczące kierowców i rowerzystów. Prace podzielono na etapy, w których zawężane będą kolejne odcinki skrajnego, zewnętrznego pasa ruchu ul. Krzywoustego. W efekcie kierowcy po zjechaniu z ronda Rataje w kierunku autostrady będą mieli do dyspozycji o jeden pas ruchu mniej na odcinku ok. 100 metrów. Wraz z postępem robót budowlanych zawężenie będzie przesuwać się w stronę estakady Katowickiej. Z uwagi na zakres robót, konieczne będzie też zajęcie chodnika i drogi rowerowej wzdłuż ul. Krzywoustego, po stronie os. Jagiellońskiego i Oświecenia. W zależności od etapu, wykonawca będzie wyznaczał objazd dla rowerzystów przez pobliskie osiedla oraz wyznaczał tymczasowe przejścia dla pieszych. O terminie wprowadzenia zmiany organizacji ruchu poinformujemy w kolejnym komunikacie - dodają.

Ekran akustyczny powstanie na odcinku od okolic ronda Rataje do istniejącego ekranu wzdłuż estakady Katowickiej. Ekran zaprojektowano jako częściowo nieprzeźroczysty, elementy konstrukcyjne wykonane zostaną w kolorach naturalnych materiałów, a wypełnienia w odcieniach szarości. Według planów prace powinny zakończyć się w IV kwartale bieżącego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro