Reklama
Reklama

Rząd przedłużył obostrzenia covidowe

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MaximeUtopix / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. MaximeUtopix / pixabay.com

Jakie konkretnie?

W poniedziałek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie aktualnie obowiązujących ograniczeń epidemicznych w związku z pandemią koronawirusa. Do 30 września przedłużono obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach. Ale to nie wszystko.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od 31 sierpnia przywrócony zostanie obowiązek dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących.

Choć obecnie w Polsce nie mówi się zbyt dużo o pandemii i możliwej kolejnej fali zakażeń, do której może dojść jesienią, inne kraje podejmują już działania mające ograniczyć liczbę zakażeń. Chociażby w Niemczech od października ponownie obowiązywać ma nakaz noszenia maseczek w publicznych pomieszczeniach. Do takich informacji dotarł Der Spiegel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
29.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro