Reklama

W Poznaniu powstaną kolejne bloki komunalne. Poszukiwany projektant

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

ZKZL ogłosił przetarg na projekt bloków, które mają powstać przy ulicy Kopanina.

Jak zaznacza Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, każdy proces zmierzający do budowy nowych mieszkań komunalnych jest bardzo złożony. Pierwszym krokiem będzie opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji, a następnie uzyskanie wszystkich pozwoleń i decyzji, bez których prowadzenie prac nie będzie możliwe. W oparciu o projekt możliwe będzie wybranie wykonawcy prac.

Po oddaniu do użytku ogromnego osiedla komunalnego przy ulicy Opolskiej, ruszają właśnie prace nad nowym osiedlem - przy ulicy Kopanina. ZKZL ogłosił przetarg na wybór wykonawcy projektu. - Ogłoszony właśnie przetarg na dokumentację projektową skierowany jest do biur projektowych. To właśnie na podstawie koncepcji opracowanej przez wyłonionego w przetargu projektanta będziemy mogli poznać dokładną liczbę mieszkań, budynków oraz liczbę kondygnacji poszczególnych budynków na poznańskim Górczynie. Postępowanie zostało opublikowane w ubiegłym tygodniu i aż do 7 września biura projektowe mogą składać swoje oferty - wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL.

- Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych po wyłonieniu biura projektowego i otrzymaniu dokumentacji oraz wszystkich niezbędnych pozwoleń przystąpi do wyboru Generalnego Wykonawcy. Spółka planuje rozpocząć budowę bloków przy ul. Kopanina w 2024 roku - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro