Reklama

Kiepskie informacje z Term Maltańskich: przedłużono obowiązywanie droższego cennika. "Na ten moment nie wiemy, czy nie zostaniemy z tymi cenami cały rok"

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

Powodem są oczywiście rosnące koszty.

W czerwcu pisaliśmy o nowym, wakacyjnym cenniku w Termach Maltańskich. Ceny podniesiono, ale nie była to nowość - podobne rozwiązanie zastosowano w ubiegłych latach. Nowością jest jednak to, że wakacyjny cennik będzie obowiązywać dłużej niż do końca wakacji. Początkowo bowiem zakładano, że droższe bilety będą obowiazywać do 31 sierpnia. Dziś już wiadomo, że z wyższymi cenami będziemy musieli sobie radzić co najmniej do 18 września.

- Rzeczywiście zdecydowaliśmy się na przedłużenie obowiązywania cennika wakacyjnego do 18 września - mówi nam Jerzy Krężlewski, prezes Term Maltańskich. - Na ten moment nie wiemy, czy nie zostaniemy z tymi cenami cały rok. Wszystko zależy od rozstrzygnięcia przetargu na energię elektryczną - dodaje.

Krężlewski przyznaje, że doniesienia z innych miast są przerażające. - Zakładaliśmy koszty na poziomie 1200-1400 zł za megawatogodzinę. Tymczasem z innych miast słyszymy, że rozstrzygnięte przetargi zakładają opłaty rzędu 2000 zł za megawatogodzinę - przyznaje. Po tym, jak wstrzymano produkcję nawozów i CO2 w Grupie Azoty, do Term Maltańskich dotarła informacja o podniesieniu cen podchlorynu sodu używanego do dezynfekcji wody w basenach. - W tym przypadku koszty poszły w górę o jakieś 20 procent. Co chwilę mamy informacje o kolejnych podwyżkach. Nie ukrywam, że jesteśmy mocno zestresowani i zaniepokojeni tą sytuacją.

Prezes aquaparku zdaje sobie sprawę z tego, że podnoszenie cen ma swoje granice. - To nie jest tak, że chcemy sobie podnieść ceny, bo mamy na to ochotę. Jesteśmy o tego zmuszeni, ale też wiemy, że istnieją granice siły nabywczej klienta, których nie można przekraczać - kończy.

Ile kosztuje obecnie wstęp do aquaparku? Bilet normalny na godzinę to koszt 42 złotych, ulgowy kosztuje 34 złote, a rodzinny 85 złotych. Bilet na dwie godziny kosztuje odpowiednio 55, 47 i 111 złotych, a na 3 godziny 66, 57 i 135 złotych. Są też bilety całodzienne za 89, 78 i 189 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro