Reklama
Reklama

Miejski bus z napisem "Poznań wie, jak dbać o środowisko" zaparkowany na trawniku

fot. Czytelnik.

O sytuacji poinformowali nas Czytelnicy wysyłając fotografię.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych Czytelnicy zauważyli, że firmowy samochód Zakładu Zagospodarowania Odpadów zaparkował na pasie zieleni w okolicach Komandorii. Napis na samochodzie "Poznań wie, jak zadbać o środowisko" w takiej sytuacji wydał się mieszkańcom dość komiczny.

Jak się okazuje, pojazdy te czasami muszą parkować w miejscach, z których łatwiej można odebrać odpady. Parkowanie często bywa chwilowe, ale wzbudzić może zaskoczenie mieszkańców. - Namawiają do bycia eko, a rozjeżdżają pas zieleni? Trochę słaba reklama. - powiedział mieszkaniec Poznania.

-Widać, że trawa jest wyschnięta, więc może jest to już jakieś miejsce postojowe - skomentował inny mieszkaniec poznańskiego osiedla.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w swoim zakresie działalności ma nie tylko transport i wywóz odpadów, ale również utrzymanie i sprzątanie terenów zielonych.

ZDM z kolei nawołuje do tego, aby kierowcy nie parkowali na trawnikach - Parkowanie na trawnikach, składowanie na pasach zieleni odpadów wielkogabarytowych, pozostawianie psich odchodów, a nawet świadome przycinanie młodych drzew, niestety nie zawsze, jako mieszkańcy, potrafimy dbać o zieleń w mieście - czytamy na stronie ZDM-u.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro