Reklama

W kilku poznańskich żłobkach wciąż trwają prace modernizacyjne

fot. PIM

To placówki należące do Poznańskiego Zespołu Żłobków: Balbinka, Calineczka, Krecik, Ptyś i Przemko.

Roboty budowlane rozpoczęły się w połowie lipca. Aktualnie we wszystkich pięciu żłobkach prowadzone są prace instalacyjne, a w Balbince dodatkowo ocieplane są ściany budynku. Ubiegłego lata także prowadziliśmy podobną inwestycję podnoszącą standard placówek z Poznańskiego Zespołu Żłobków, a przed nami prace projektowe dotyczące kolejnych - mówi Barbara Plenzler-Horvath, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Balbinka to żłobek mieszczący się na os. Bolesława Śmiałego na Piątkowie. Prowadzone są tam prace polegające na termomodernizacji budynku, czyli dociepleniu ścian elewacji, które zostaną również pomalowane. W Balbince zmodernizowane zostanie też centralne ogrzewanie. W ubiegłym roku dach Balbinki przeszedł termomodernizację. Powstał także nowy podjazd dla wózków do części budynku od strony wejścia do Stowarzyszenia Na Tak: Warsztatu Terapii Zajęciowej "Przylesie" - informują urzednicy PIM.

Pozostałe żłobki, w których równolegle toczą się prace, to Krecik na os. Bolesława Chrobrego, Calineczka na os. Pod Lipami, Ptyś na os. Przyjaźni i Przemko na os. Rzeczypospolitej. Budynek Ptysia przejdzie termomodernizację, zmodernizowana zostanie także instalacja centralnego ogrzewania. Powstanie także instalacja odgromowa. Z kolei w żłobku Przemko trwa montaż wentylacji nawiewno-wywiewnej, a w Calineczce i Kreciku modernizacji podlega instalacja centralnego ogrzewania - dodają.

Prace budowlane zakończą się tej jesieni.

Są już plany na przyszły rok. Trwają przygotowania do prac projektowych, w ramach których powstanie dokumentacja dotycząca żłobków: Czerwony Kapturek przy ul. Klonowica, Koniczynka przy ul. Nowy Świat, Królewna Śnieżka przy ul. Grunwaldzkiej, Miś Uszatek przy ul. Prądzyńskiego, a także uwzględniająca kontynuację robót w żłobkach: Przemko, Ptyś, Stokrotka, Żurawinka, Calineczka i Balbinka. Inwestycja polegać będzie m.in. na modernizacji wnętrz, instalacji i ogrodzeń placówek - informują przedstawiciele PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro