Reklama

Na wschodzie regionu powstanie nowy park handlowy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. vendo-park.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. vendo-park.com

Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Jak podaje portal lm.pl, nowy park handlowy ma powstać w Koninie pomiędzy ulicami Trasa Warszawska, Wał Tarejwy oraz Przy Błoniach. Właściciel terenu, firma Trei Real Estate Poland, złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą jeszcze w tym roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Co ciekawe, inwestycja powstanie na terenie, który do niedawna należał do miasta. Dwa lata temu miejscy radni wyrazili zgodę na dokonanie zamiany - miasto przejęło synagogę, a właściciel terenu, na którym stoi, dostał grunt, na którym teraz powstanie park handlowy. Musiał dopłacić miastu około 1,5 miliona złotych, by sfinalizować transakcję, a następnie sprzedał otrzymany grunt obecnemu właścicielowi - firmie Trei Real Estate Poland.

Inwestor w Polsce jest znany głównie z budowy i wynajmowania parków handlowych pod marką Vendo Park. Na terenie naszego kraju, ale też Słowacji i Czech znajduje się kilkadziesiąt takich obiektów. W Wielkopolsce to park handlowy w Chodzieży.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro