Reklama
Reklama

Koniec z parkowaniem aut na chodniku od września? Jedno słowo wprowadza spory zamęt

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM Poznań

Sprawę nagłośniły branżowe portale.

Prawodrogowe.pl oraz brd24.pl zwracają uwagę, że 21 września w życie wchodzi nowelizacja prawa obejmująca kwestie związane z chodnikami i ich użytkowaniem. W jednej z definicji, konkretnie definicji chodnika, pojawiło się słowo "wyłącznie", które może spowodować spore problemy dla kierowców.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W definicji chodnika wskazano bowiem, że jest to "część drogi dla pieszych przeznaczona wyłącznie do ruchu pieszych i osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch". Jeśli chodnik jest "wyłącznie" dla pieszych, to oczywiste jest, że nie mogą z niego korzystać samochody. Ale dalej w tej samej ustawie można przeczytać o... zasadach parkowania na chodnikach.

Branżowe portale wskazują, że od 21 września będziemy mieć do czynienia ze sprzecznymi przepisami w zakresie parkowania na chodniku.

Nowelizacja przepisów pozwoli też na budowanie w naszym kraju chodników o szerokości mniejszej niż 1 metr.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro