Reklama
Reklama

Znowu ostrzeżenie przed burzami w regionie

Jezioro Maltańskie | fot. Czytelnik
Jezioro Maltańskie | fot. Czytelnik

A do tego ciepło.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne w ostatnich dniach ostrzeżenie przed burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu, które obowiązuje od 14.00 do 22.00 w czwartek. Wydano je dla południowych powiatów Wielkopolski.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Dzieje się także na wschodzie regionu. - Lokalnie utworzyły się burze, którym towarzyszy deszcz o natężeniu do 5-7 mm/10 min. Ze względu na powolne przemieszczanie się na północny zachód punktowo możliwe są kumulacje sum opadów do około 20 mm - informuje IMGW w komunikacie.

W czwartek w Poznaniu temperatura może wzrosnąć do 30 stopni. W piątek ma być jeszcze cieplej - na termometrach zobaczymy nawet 32 stopnie, a w sobotę ponownie 30 stopni. Od niedzieli czeka nas natomiast ochłodzenie - temperatury będą osiągać maksymalnie 23 stopnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro