Reklama
Reklama

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na przebudowę trasy kórnickiej. Kiedy ruszą prace?

fot. PIM
fot. PIM

To kolejny remont, który w najbliższych miesiącach utrudni życie pasażerom komunikacji miejskiej.

We wtorek Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły, że wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną w przetargu. To oferta firmy ZUE SA z Krakowa opiewająca na nieco ponad 72 mln złotych brutto. Przypomnijmy, że inwestor przeznaczył ten cel o 20 tysięcy złotych mniej niż najtańsza oferta - to oferta właśnie ZUE. Miasto dołoży więc brakującą kwotę, by zrealizować inwestycję. Teraz pozostaje podpisanie umowy z wykonawcą i... rozpoczęcie robót.

Inwestycja obejmuje przebudowę trasy kórnickiej, a więc odcinka trasy tramwajowej pomiędzy przystankami Kórnicka a osiedle Lecha, a także przedłużenie ulicy Pleszewskiej czy rozbudowę Kaliskiej.

Już wcześniej informowaliśmy, że prace na trasie spowodują konieczność usunięcia części drzew rosnących przy torowisku. Konkretnie 121 drzew. 14 drzew zostanie natomiast przesadzonych. W ramach inwestycji konieczne będzie nasadzenie drzew w zamian za te usunięte. W sumie będzie ich 250. Mają to być drzewa z gatunku jarząb mączny i jesion wyniosły.

Kiedy ruszą prace? Miasto do tej pory enigmatycznie informowało, że inwestycja rozpocznie się w drugiej połowie roku i ma potrwać rok. W tej chwili szczegóły nie są znane, ale można się spodziewać, że roboty zaczną się jesienią. Będzie to kolejny odcinek torowiska tramwajowego w Poznaniu wyłączony z użytkowania z powodu remontu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro