Reklama
Reklama

Wielkopolska sieć kablowa ma wypłacić klientom rekompensatę za podniesienie miesięcznej opłaty o 5 zł. Ale wstrzymała wypłaty, bo to za duże straty

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Glenn Carstens-Peters / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Glenn Carstens-Peters / unsplash.com

Sprawa dotyczy sieci kablowej Asta-Net działającej głównie w Pile i okolicy.

Wszystko zaczęło się w styczniu 2016 roku. Wówczas sieć Asta-Net podniosła swoim klientom opłatę miesięczną za kablówkę o 5 złotych. Sieć tłumaczyła, że w ofercie pojawiły się nowe kanały i w związku z tym konieczne jest podniesienie opłaty abonamentowej.

Klienci zaczęli skarżyć się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zajął się tą sprawą. Po prawie trzech latach, w grudniu 2018 roku, UOKiK uznał, że sieć naruszyła zbiorowe interesy klientów wprowadzając jednostronną podwyżkę. Nakazano sieci, by wypłaciła klientom rekompensatę - nienależnie pobrane opłaty.

Asta-Net odwołała się od decyzji urzędu, ale w tym miesiącu sąd apelacyjny utrzymał w mocy nałożony przez prezesa UOKiK obowiązek wypłacenia klientom rekompensaty. Sieć początkowo zareagowała umieszczając na swojej stronie internetowej informację o możliwości uzyskania rekompensaty, ale konieczne jest złożenie stosownego wniosku. Szybko jednak informacja zniknęła.

Jak podaje press.pl, sieć zdecydowała się na ubieganie się o wstrzymanie wykonania wyroku. Powód? Wyrok może (jej zdaniem) narazić ją na duże straty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro