Ile potrwa remont PST? Miasto mówi o 10 miesiącach, a wykonawca o... 13

fot. Grupa NDI / FB

Kto ma rację?

Na "drobny" niuans zwrócił uwagę nasz Czytelnik. - W artykułach odnośnie remontu PST (m.in. we wtorkowym artykule) widnieją informacje o tym, że remont odcinka od Słowiańskiej do Szymanowskiego ma trwać 10 miesięcy. Takie informacje przekazywało też miasto. Tymczasem na profilu FB wykonawcy tych robót zostało napisane, że termin na wykonanie prac to... 13 miesięcy! - napisał do nas Czytelnik. - Wychodzi na to, że któraś ze stron wprowadza mieszkańców w błąd. Czy możecie to zweryfikować i poprosić o zapewnienie miasto, że ten remont na pewno nie będzie trwał dłużej niż 10 miesięcy? Bo wygląda to bardzo podejrzanie - dodaje.

Rzeczywiście, na facebookowym profilu Grupy NDI widnieje informacja o podpisaniu umowy z Zarządem Transportu Miejskiego na remont odcinka PST pomiędzy Słowiańską i Szymanowskiego. - Wykonamy kompleksową modernizację nawierzchni torowej wraz z wymianą nawierzchni krawędzi peronów przystankowych: Słowiańska, Solidarności, Lechicka/Poznań Plaza, Kurpińskiego i Szymanowskiego. Długość modernizowanego odcinka to aż 3,926 km, czyli 7,852 km toru pojedynczego. Termin wykonania prac to 13 miesięcy - czytamy w poście.

To właśnie ostatnie zdanie wpisu wzbudziło duże emocje. Co na to Zarząd Transportu Miejskiego? - Roboty budowlane mające się zakończyć ponownym uruchomieniem tramwajów, są zaplanowane ma maks. 10 miesięcy, niemniej termin realizacji całości kontraktu to 13 miesięcy - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z ZTM. - Różnica bierze się stąd, że po zakończeniu prac w zakresie przebudowy trasy, Wykonawca będzie miał jeszcze 3 miesiące na skompletowanie i przekazanie ZTM pełnej dokumentacji powykonawczej, a także na rozliczenie finansowe zadania - dodaje. - Niezależnie od powyższego zwrócimy się do Wykonawcy z prośbą o doszczegółowienie tego opisu tak, żeby nie budził on żadnych wątpliwości - kończy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
28.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro