Reklama
Reklama

Ogromna ulewa w Wielkopolsce. W jednym z powiatów ulice zamieniły się w rwące potoki

fot. OSP KSRG Sobótka / FB
fot. OSP KSRG Sobótka / FB

Już wieczorem informowaliśmy, że najgorzej sytuacja wygląda w powiecie ostrowskim. Tam tylko od godziny 20:00 do 22:00 odebrano ponad sto zgłoszeń dotyczących sytuacji po silnych opadach deszczu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak informuje portal wlkp24.info, tylko w samym Ostrowie Wielkopolskim zalany został m.in. budynek Urzędu Miejskiego, Centrum Aktywności Lokalnej, w parku miejskim "pojawił się drugi staw", zalane były też wiadukty. "Czytelnicy informują, że klapy od kanalizacji leżą na asfalcie po tym, jak studzienki wybiły pod naporem wody. Przejazd wieloma ulicami graniczy z cudem, bo skrzyżowania są pozalewane. Trzeba szukać objazdów, aby dotrzeć do domów". - czytamy na lokalnym portalu.


Strażacy potwierdzają, że w powiecie ostrowskim pracowali całą noc. Łącznie odebraliśmy z tego rejonu 140 zgłoszeń, dotyczyły głównie zalań i podtopień - mówi nam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków i dodaje, że jeszcze wpływają nowe zgłoszenia.

Łącznie w całej Wielkopolsce w związku z sytuacją pogodową, strażacy minionej doby odebrali około 250 zgłoszeń. Nie ma informacji, by ucierpiała jakaś osoba.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro