Reklama
Reklama

Ile jeszcze podwyżek stóp procentowych nas czeka? Na antenie Radia Maryja padły deklaracje

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Margaretty / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Margaretty / Pixabay.com

Choć w sierpniu Rada Polityki Pieniężnej się nie zbiera na posiedzeniu decyzyjnym, we wrześniu prawdopodobnie czeka nas kolejna podwyżka.

Członek RPP Henryk Wnorowski był gościem Radia Maryja i pytano go m.in. o to, czy kolejne miesiące przyniosą kolejne podwyżki stóp procentowych. - Myślę, że oczywiście Polacy powinni się jeszcze liczyć z jakimiś podwyżkami stóp. Mówiąc jakimiś, mam na myśli efekty najbliższego naszego posiedzenia decyzyjnego na początku września, może jeszcze w październiku. Wydaje się, że koniec cyklu podwyżek stóp procentowych, który trwa od października 2021 r., jest już bliski - powiedział w trakcie rozmowy Wnorowski.

Jego zdaniem inflacja w sierpniu będzie na takim samym lub bardzo zbliżonym poziomie co w lipcu (a więc 15,6%). - Żywność, ropa naftowa - to spowoduje w moim przekonaniu, że od września będziemy mieli delikatny spadek inflacji, ale do pełni szczęścia jest daleko - dodał.

Kolejne decyzyjne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej zaplanowano na 7 września. Wówczas dowiemy się, czy raty kredytowe ponownie pójdą w górę. Przypomnijmy, że obecnie stopa referencyjna to 6,5%.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro