Reklama
Reklama

Na remontowanej trasie PST nic się nie dzieje? "Dlaczego tracony jest czas?"

fot. Michał
fot. Michał

Na sytuację zwracają uwagę mieszkańcy.

- Od tygodnia przyglądam się trasie pestki szukając oznak remontu. Faktycznie, na odcinku od Mostu Teatralnego do Słowiańskiej coś się dzieje - tory znikają, ale od Słowiańskiej do Sobieskiego nie dzieje się nic. Ten odcinek ma innego wykonawcę i ma być remontowany dłużej. Kiedy prace wystartują i dlaczego tracony jest czas na remontu tak ważnej trasy - dopytuje Michał.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania wyjaśnia, na jakim etapie są obecnie prace. - Od 3 tygodni trwają intensywne prace dotyczące modernizacji pierwszego odcinka PST od Teatralki w stronę Słowiańskiej. Do tej pory wykonawca na zlecenie MPK zdemontował nawierzchnię toru numer 1 (prawego, patrząc w kierunku osiedla Sobieskiego). Ponadto wywieziono podsypkę tłuczniową z toru numer jeden, która zostanie oczyszczona i ponownie wykorzystana na trasie. Drugi tor jest obecnie wykorzystywany technologicznie, z racji trudności terenowych (estakada nad Bogdanką oraz wyniesienie trasy) - tłumaczy.

Prace na tym odcinku trasy PST będą trwać jeszcze 5 miesięcy, a więc na początku przyszłego roku powinny tu wrócić tramwaje.

Co z drugim odcinkiem trasy, na którym podobno nic się nie dzieje? - Dziś odcinek od Słowiańskiej do Szymanowskiego (objęty dofinansowaniem rządowym z BGK, stąd musiały być te prace podzielone na dwa etapy) został przejęty przez drugiego wykonawce od ZTM. Na nim prace potrwają do maja - dodaje. To oznacza, że w najbliższych dniach i tutaj należy się spodziewać prowadzenia robót.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro