Reklama
Reklama

Spowodował pożar zagrażający życiu. Na miejscu podpalenia zostawił rower. Policja od razu ustaliła sprawcę

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Beeki/pixabay.com

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 1:00 w miejscowości Pakszyn, powiat gnieźnieński.

Dyżurny gnieźnieńskiej jednostki otrzymał zawiadomienie o pożarze stogu. Natychmiast skierowano tam zastępy straży pożarnej oraz policję.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Podejrzewano, że ktoś celowo przyczynił się do pożaru. Na miejscu, w odległości około 200 metrów od płomieni znajdował się porzucony rower. Przed godziną 4:00, jeszcze podczas akcji gaśniczej, przed przyjęciem formalnego zawiadomienia policjanci wytypowali prawdopodobnego sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 33-latek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych - podaje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Straty oszacowano na 36 tysięcy złotych. Oskarżony już w prokuraturze usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Co ciekawe, 33-latek już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro