Reklama

Jacek Jaśkowiak apeluje do nauczycieli: nie korzystajcie z podręcznika do HiT prof. Roszkowskiego

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

- Drogie nauczycielki, drodzy nauczyciele! Zwracam się do Was z gorącym apelem: Nie korzystajcie z podręcznika do HiT autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Zawiera on wiele dyskryminujących, nieprawdziwych, czy wręcz haniebnych treści, dotyczących m.in. in vitro. To do Was należy wybór podręcznika do nauczania tego przedmiotu. Skorzystajcie z tego prawa, by chronić naszą młodzież przed fałszywym przekazem i indoktrynacją, na którą nie ma miejsca w poznańskich szkołach. Poznań jest miastem tolerancyjnym, otwartym dla każdego. Nie wyobrażam sobie, żeby ten szkodliwy i kłamliwy twór kształtował światopogląd młodego pokolenia poznanianek i poznaniaków - zaapelował w mediach społecznościowych prezydent Poznania.

Z ustaleń Gazety Wyborczej wynika, że w Poznaniu co najmniej dwie szkoły zdecydowały się na korzystanie z podręczników profesora Roszkowskiego do Historii i Teraźniejszości. Dziennikarze sprawdzili wykazy podręczników najlepszych szkół według Perspektyw. 12 liceów spośród 30 zawartych w rankingu ma już gotowy wykaz. W przypadku techników listę podręczników przedstawiło 1 na 11. Na podręcznik autorstwa profesora Roszkowskiego zdecydowały się III LO im. Św. Jana Kantego oraz LO Sióstr Urszulanek.

To w książce prof. Roszkowskiego pojawią się informacje o "hodowli dzieci" przy okazji tematu in vitro, a także o "murzynach" i "lewakach".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro