Reklama
Reklama

Duża sieć kin rozważa ogłoszenie upadłości. Działa także w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Krists Luhaers / unsplash.com

Chodzi o Cineworld Group, która jest właścicielem m.in. działającej w Polsce sieci Cinema City.

Portal wirtualnemedia.pl powołuje się w tej sprawie na doniesienia The Wall Street Journal. Amerykańska gazeta twierdzi natomiast, że Cineworld szykuje się do procesu upadłościowego. Sprawa ma dotyczyć spółki amerykańskiej oraz prawdopodobnie także brytyjskiej. W piątek na informację zareagowali inwestorzy - ceny akcji Cineworld potaniały o prawie 60 procent. Dziś ceny są jeszcze niższe.

Spółka nie komentuje informacji o rzekomym rozważaniu upadłości, ale potwierdza, że m.in. prowadzi rozmowy z akcjonariuszami i rozważa wiele opcji, które miałyby poprawić sytuację finansową firmy.

Powodem załamania się sytuacji na rynku kinowym była pandemia koronawirusa, która zamknęła kina, ale też wstrzymała wysokobudżetowe produkcje. Do tego dodać należy coraz więcej filmów produkowanych na platformy streamingowe. Wszystko to przekłada się na mniejsze zainteresowanie wycieczką do kina.

W Polsce sieć Cinema City liczy 34 kina, z czego 2 znajdują się w Poznaniu - w Kinepolis oraz CH Poznań Plaza.

Na koniec ubiegłego roku dług Cineworld wynosił około 10 miliardów dolarów.

  • Aktualizacja
    wtorek, 23.08.2022 r., godz. 10.17
    Aktualizacja
    wtorek, 23.08.2022 r., godz. 10.17
    Do naszej redakcji dotarło oświadczenie Oldricha Kubisty, Członka Zarządu Cinema City Poland: W odpowiedzi na doniesienia medialne Grupa Cineworld informuje, że wszystkie jej kina: Cinema City, Cineworld i Regal pozostają otwarte dla widzów, a my nadal zapraszamy naszych Gości do kin we wszystkich krajach. Jak ogłoszono na początku tego tygodnia, proaktywnie analizujemy opcje strategiczne, aby zapewnić solidną strukturę bilansu oraz elastyczność w dostosowywaniu się do warunków rynkowych, a proces ten pozostaje w toku. Spodziewamy się, że podjęte działania pozostaną bez wpływu na bieżącą działalność biznesową całej Grupy, w tym Cinema City. Zależy nam na naszych Klientach, ich kinowym doświadczaniu a naszym priorytetowym celem jest, aby pozostać najlepszym miejscem do przeżywania filmów.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro