Reklama
Reklama

Weekendowe kontrole Sanepidu. Posypały się mandaty

Zdjęcie ilustracyjne | fot. StockSnap / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. StockSnap / pixabay.com

Szczególną uwagę skierowano na obiekty produkcji i obrotu żywności znajdujące się w miejscowościach wypoczynkowych oraz przy trasach turystycznych.

774 kontrole w dniach wolnych od pracy przeprowadzili pracownicy powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych woj. wielkopolskiego w czerwcu i lipcu.

W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości nałożono 73 mandaty karne na kwotę 15800 złotych - informuje Wiesława Kostuj, rzecznik prasowy WSSE w Poznaniu i dodaje, że wśród występujących nieprawidłowości wymienić można między innymi brak czystości i porządku w obiektach, zły stan techniczny pomieszczeń (sufity, ściany, podłogi), przechowywanie artykułów spożywczych w niewłaściwych warunkach, brak prowadzenia rejestrów wynikających z dobrej praktyki higienicznej/produkcyjnej czy brak aktualnych orzeczeń lekarskich personelu do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Powyższe dane wskazują, iż prowadzenie tego typu kontroli jest potrzebne i celowe, aby zapewnić konsumentom spożywanie żywności oraz jej zakup w obiektach spełniających obowiązujące wymagania sanitarno-higieniczne podczas letniego wypoczynku. Prowadzenie tego typu kontroli ma na celu zmianę powszechnego przekonania personelu odpowiedzialnego za stan sanitarno-higieniczny obiektów o bezkarności związanej z brakiem nadzoru sanitarnego w dni wolne od pracy - dodaje rzeczniczka. Na konieczność takich działań wskazują również wyniki kontroli weekendowych prowadzonych w okresie letnim w latach poprzednich na terenie naszego województwa - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro