Burze przeszły nad Wielkopolską: najwięcej interwencji w powiecie poznańskim i obornickim

Dominice - woda podmyła asfalt. Auto wpadło w wyrwę. | fot. OSP KSRG Włoszakowice

Wielkopolscy strażacy ze względu na burze i silny wiatr, które już w sobotę po południu pojawiły się nad Wielkopolską, odnotowali znacznie więcej interwencji.

Strażacy ze względu na burze i intensywne opady deszczu mieli pełne ręce roboty. Odnotowaliśmy do tej pory ponad 200 zgłoszeń, które dotyczyły burz, silnego wiatru i opadów deszczu. Były to głównie połamane gałęzie, powalone drzewa, czy podtopienia. Pojawiały się też informacje o kilku poderwanych dachach, głównie to budynki gospodarcze. Nikomu nic poważnego się nie stało - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków i dodaje, że najwięcej zgłoszeń dotyczyło powiatów poznańskiego i obornickiego.

Do charakterystycznych zdarzeń można zaliczyć również sytuację z powiatu leszczyńskiego. W miejscowości Dominice, w miejscu, gdzie wymieniana jest nawierzchnia drogi, woda podmyła asfalt. W wyrwę wpadło auto.


Przypominamy, że do godzin przedpołudniowych w całej Wielkopolsce obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z silnymi opadami deszczu. Pisaliśmy o tym tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
26.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro